Tehlikeli Atık Konteyner

Tehlikeli Atık Konteyner

Geride bıraktığımız yüzyılda yoğunlaşan sanayileşme hamlesi bugün Dünyamızı çevresel olarak tamamen tehdit eden önemli bir sorunla karşı karşıya bıraktı. İnsanlığa sunduğu imkanlar düşünüldüğünde geri dönülemeyen sanayileşme ivmesi devam ederken diğer taraftan bu olgunun tahribatını ortadan kaldırma adına çevresel tedbirler alınmasını zorunlu kıldı. Bu doğrultuda ülkelerin önemli bir gündemini sanayinin yol açtığı çevreye zarar veren tehlikeli atık ve kimyasal atık zararını bertaraf etme veya en aza indirme yönünde çalışmalar oluşturdu. Çok sayıda ülke sorunun çözümüne yönelik yasal tedbirler aldı.

Gold Konteyner olarak biz de endüstriyel üretime yardımcı olarak kolaylık sağlama adına Tehlikeli Atık Konteyneri ve Kimyasal Atık Konteyneri üretimini gerçekleştirdik. Ürünün tasarlanmasında hassasiyetle göz önünde bulundurduğumuz hususlar tehlikeli atıkların insan başta olmak üzere diğer canlılar ve hep beraber yaşadığımız Dünyamız için son derece güvenli ürünleri ortaya koyabilmekti. Bunu da başardığımıza inanıyoruz. Bazen çok basit gördüğümüz kimyasal bulaşmış bir bez veya eldiven, kimyasal madde ambalajındaki atıklar can kaybına neden olan sonuçlara yol açabilir.

Ülkemizde ‘Atık Yönetim Planı’ dahilinde devam eden tehlikeli atıklara karşı insan sağlığı başta olmak üzere etkilenebilecek tüm canlıları koruma çalışmalarına ürünlerimizle destek oluyoruz. Tehlikeli atık grubuyla beraber kimyasal veya sağlığa zararlı atığı ortaya çıkan üretim tesisleri, fabrikalar, imalathaneler, atölyeler, depo ve hangarlar, boyahaneler, hastane gibi sağlık kuruluşları vb. işletmelerin tahriş edici, zehirleyici, yanıcı, patlayıcı tehlikeli atıklarını yönetmeliklerde belirtilen özel depolama standartlarına uygun hale getirmeleri gerekiyor. Son olarak kabul edilen İş Güvenliği Kanununda bu durumlar açıkça belirtilerek vurgulanmıştır.

İşletmeniz veya üretim tesisinizdeki tehlikeli atık gruplarını bizimle paylaşarak ihtiyacınıza özel nitelikte Tehlikeli Atık Konteyneri talebinde bulunabilirsiniz.

Üretimini gerçekleştirdiğimiz Tehlikeli Atık Konteynerlerinden bazıları:

  • Tehlikeli Atık Konteynerleri
  • Kontamine Atık Konteyner
  • Ambalaj Atık Konteyneri
  • Atık Yağ Konteynerleri
  • Atık Pil/Akü Konteyneri
  • Katı Atık Konteyner
  • Kimyasal Malzeme Deposu
  • Endüstriyel Atık Depolama
  • Tıbbi Atık Konteynerleri
  • Kimyasal Atık Konteyneri

İşletmenize özel ölçü ve atık grupları için satış ekibimizden bilgi alabilirsiniz.

Atıklar Nasıl Sınıflandırılır?

Atıkların kaynağına, bileşimine ve özelliklerine göre sınıflandırılması; toplama, taşıma ve bertaraf sistemlerinin tasarımı, tesisi ve işletilmesi, geri kazanılabilir maddelerin ekonomiye kazandırılması ve bu atıklardan enerji üretimi açısından son derece önemlidir.

Atık Nedir?

İnsanların sosyal ve ekonomik faaliyetleri sonucunda işe yaramaz hale gelen, kullanım süresi dolmuş yaşadığımız ortamdan uzaklaştırılması gereken maddelere genel olarak atık denilir.

Gold Konteyner İle Güvenle Teklif Al

?
Üst kalitede sorunsuz bir konteyner hizmeti için Hemen Teklif Al!