Kimyasal Atık Konteyner

Kimyasal Atık Konteyner

Kimyasal atık malzemeleri koymak için kullanılan konteyner tiplerinde Kimyasal atık konteyner iç havalandırma sistemleri olmaktadır. Yüzey kaplaması dayanıklı olan saclarda yüksek kalite yapılarak üretimler yapılan bu malzemelerde daha sağlam savunma yapan sahalarda önemli olan inşaat projelerinde doğal gaz petrol ham madde sanayisinde maden savunma sanayisi gibi birden fazla alanda yaygın olarak kullanılan ürünlerdir. Özel ebatlı tipleri olan cam teknikleri kaliteli olmasının yansıra huzur dolu ortam oluşturan prefabrik yapı şeklinde olan bu ürünler kimyasal atıkları depolamada veya nakliye yapılmasında önemli rol oynar. İlgili gemi sanayisinde asla yanma olmamasına karşı dıştan korumalı ısıdan güneşten etkilenmeyen 20 kat kalın kaplama yapılan bu ürünler orijinal destek veren garantide satışı yapılan destekleyici katmana sahip olan ürünlerdir.

Tehlikeli Atık Konteyner

Arazilerden alınan ürünleri Kimyasal atik konteyner sayesinde içinde barındıracak şekilde ölçülendirilmesi olduğundan dolayı kolay kullanım sağlar. Yükleme açısından problem teşkil etmeden her tır gibi araçları kullanacak olan ve tüm malzemeleri ve ek parçaları önemli olan ürünlerdir. Her kalitede özen gösterilen parpa detayları yüksek araç sınıflarında nakliye işlemlerini sağlamak adına kimyasal atıkları özenle sıkıştırarak herhangi patlama riskine karşı engel olacak sinyal sistemiyle çalışır. İçinde bulunan duman detektöre sayesinde etkin rol oynayan uyarıcı sitem vardır. Ayrıca iç düzende kamera olması uyarı fonksiyonları içinde olan ışıklandırma ses verme uyarı ikaz etiketleri olması düzenli yerleşim yapılacak olan ranza ve denge sistemi forklift bağlantılı aparatları girişim kilit emniyet bağlantılı sistemi sayesinde gece yüklemesine izin verilir. İçerisinde gece görüş kamerası ı ve sinyal sistemi olması maliyeti arttıran durumdur.

Kimyasal malzeme atıkları üzerine türlü fabrika eşyalarınızı taşıyabilen son sınıf kalitede garantili öz güven verebilecek tertemiz araçlarla Kimyasal atik konteyner uzun yolculukların konteyner gibi istediğinizi her tarz depolama birimler görevini gören bu ürün uzun yıllar dayanıklı olabilecek detaylara sahiptir. İlgili ürünler de kurumsal yüklü fabrika işlemlerinde en hızlı çözümleri sağlayacak olan ürünler olması önemli husustur. Ayrıca atıl malzemeleri dışarıya koku vermemesini sağlamak amacıyla iç sistemde kontrol sistemi oluşturulmuştur.

Atık Konteyner

Atık konteyner evsel atıkların ve tıbbi atıkların güvenli ve temiz bir şekilde depolanmasını sağlar. Atık konteyner plastik olduğu gibi demir malzemelerden de yapılmaktadır. İsteğe göre tekerlekli küçük ebatlarda olduğu gibi çok büyük ebatlarda da yapılması mümkündür. Genellikle standart ölçüler kullanılmaktadır. Atık konteyner üretimleri Avrupa standartlarına göre üretilmesi ve gerekli tüm tekniklerin konteyner üzerinde bulunması zorunludur. Bu standart düzenlemelere uymayan atık konteyner satışları gerçekleştirilmez. Bu şekilde hatalı malzeme satan işletmeler ise denetleyici kurumlar tarafından cezalandırılır hatta işletmeye kapatma cezası dahi verilebilir.

 • Atık konteyner DIN 30700 ve EN 840 kurallarına göre üretilmektedir.

 • Dökülmelerinde ve taşınmalarında en ergonomik şekillerin kullanılması gerekir.

 • UV ışınlarına, soğuğa ve sıcağa dayanıklı olmalıdır.

 • Tekerleklerinin problemsiz çalışması için tekerlek yüzeylerinde lastik bir kaplama olması gerekir.

 • Her türlü atık konteyner için kabartma, sıcak damgalama ve bölme eklenebilir.

 • Atık konteyner ürünlerinde istenen her renk bulunabilmektedir.

 • Atık konteyner kullanılacağı alana göre önceden belirlenmekte ve kullanılacağı alan ile alakalı üzerine işaret koyulmalıdır.

Atık Konteyner Sayesinde Tüm Atıklar Güvenli Depolanma İmkânı Bulur

Atık konteyner çevre temizliğinin ve güvenliğinin sağlanmasında çok önemli bir noktada durmaktadır. Özellikle çöplerin ve atıkların gelişigüzel atılmaması ve korunaklı şekilde muhafaza edilmesi için atık konteyner kullanılması şarttır. Bu konteyner ürünlerinin satışları gerek internet üzerinden gerekse fiziki olarak gerçekleşebilmektedir. İnternet satışlarında adrese teslim nakliye hizmetleri ve uzun yıllar kullanım garantisi de sunulmaktadır.

Atık Yağ Depolama Konteyner

Atık yağlar sanayide veya sanayi dışı alanlarda kullanıldıktan sonra ortaya çıkan ve kullanılmaz halde olan yağlardır. Bu yağlar kullanımların ardından fiziksel ve kimyasal özelliklerini kaybeder ve artık kullanılmaz duruma gelirler. Motorların işlevlerini daha iyi erine getirebilmesi ve düzgün çalışması için bu yağların yenileri ile değiştirilmesi gerekir. Değiştirilen bu yağların ise atık yağ depolama konteyner ürünlerinde saklanması ve sonrasında da yok edilmesi gerekir. Atık yağ depolama konteynerleri atık yağların birikmesinde ve sevkiyatlarında kullanılır.

 • Atık yağların depolanması ve doğaya zarar vermeden yok edilmesi yasalar çerçevesinde düzenlenmiş, resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe girmiştir.

 • Atık yağ depolama konteynerleri, işletmenin atık yağ çıkarma kapasitesine göre değişik ebatlarda ve istenilen her renkte olmaktadır.

 • Dış yüzeylerinde kaliteli galvaniz ürünlerinin kullanıldığı bu konteynerlerde her türlü güvenlik önlemi en üst sınırlarda sağlanmıştır.

 • Konteyner içinde depolanan yağların dış dünya ile olan tüm bağlantıları kesilmiştir. Asla sızma yapması gibi bir durum söz konusu değildir.

Daha Temiz Çevre Daha Sağlıklı Toplumlar Demektir

Atık yağ depolama konteyner ürünleri Avrupa standartları kalitesine göre üretilen, her türlü fiziksel koşula ve iklim özelliklerine göre koruma sağlayan yapılardadır. Dış yüzeyleri ve iç yüzeyleri yanmaz ve herhangi bir patlama anında zarar görmez. Böyle durumlarda kendini söndürme özelliğine sahip olan atık yağ depolama konteynerlerini işletmelerin kullanması zorunlu olduğu kadar çevre temizliği ve sağlığı açısında da oldukça önemlidir.

Kimyasal Atık Konteyner

Son çıkan iş güvenliği kanununa göre kimyasal atık çıkaran işletmelerin kimyasal atık konteyner kullanması zorunlu bir hale gelmiştir. Kimyasal atıkların çevreye zarar vermemesi ve yenilenebilir enerji kaynaklarını tüketmemesi için atık saklama ve depolama işlemlerinin uygulanması gerekmektedir. Bu uygulama için ise kesinlikle kimyasal atık konteynerleri kullanılmalıdır. Eskiden bu kimyasal atıklar direkt olarak doğaya bırakılırdı. Doğada ise çok uzun yıllar boyunca hem toprağa hem de kullanım sularına zarar verirdi. Avrupa ülkeleri son 50 yıldır tüm kimyasal atıkları konteynerler sayesinde depolayıp geri dönüşüm ile dönüştürerek hem doğanın zarar görmesinin önüne geçiyorlar hem de ülke ekonomilerine katkı sağlıyorlar.

 • Kimyasal atık konteynerlerin dış gövdeleri paslanmaz galvaniz saçtan yapılmalıdır. Bu şekilde çok uzun süre kullanım sağlayacak ve herhangi bir hava muhalefetine karşı da koruma sağlamış olacaktır.

 • Kimyasal atık konteynerlerin tabanlarında ise OSB kaplı maddelerden yapılmalı ve her türlü ağırlığı kaldırmalı ve çökme yapmamalıdır.

 • Kimyasal atık konteynerlerin dış yüzeyleri ise RAL boyalar ile istenen her renge boyanabilmekte ve içerisine elektrik tesisatı da çekilebilmektedir.

Kimyasal Atıklar Konteyner Sayesinde Çevreye Zarar Vermeden Depolanmaktadır

Kullanılan kimyasal atık konteynerlerin her türlü yanıcı ve patlayıcı duruma karşı üstün koruması olmalı ve böyle durumlarda hemen çevre güvenliğini sağlayacak önlemleri almalıdır. Kimyasal atık konteyner istenilen ebatlarda yapılabileceği gibi tek kapı, çift kapı ve dört kapılı olarak da yapılmaktadır.

Gold Konteyner İle Güvenle Teklif Al

?
Üst kalitede sorunsuz bir konteyner hizmeti için Hemen Teklif Al!